Szakértőink

 

Juhász Lilla Kornélia

Pszichológus

Család- és párterapeuta jelölt

Juhász Lilla Kornélia vagyok, okleveles pszichológus, képzésben lévő családterapeuta. Diplomámat az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végeztem klinikai- és egészségpszichológia specializáción.

Kisgyermekkorom óta csodálom az emberi működés összetettségét és egyediségét. Ez a csodálat jelentős kíváncsisággal társul bennem, ezért igyekszem minél szélesebb körben bővíteni az ismereteimet, hogy minél inkább klienseim igényeihez tudjam igazodni. Rendszerszemléletben képződtem és képződöm jelenleg is, ezért holisztikusan gondolkodom, minél szélesebb körben igyekszem megismerni klienseimet.

Hiszek az őszinte és elfogadó kapcsolódásban, a bizalmas és megnyugtató légkörben, ezért a kölcsönös szimpátiát elengedhetetlennek tekintem a közös munka során.

Munkámat rendszeres szupervízió mellett végzem. Személyes tapasztalattal mind egyéni, mind csoportterápián rendelkezem.

    Képzéseim:

    Pázmány Péter Katolikus Egyetem – Pszichológia BA

    Eötvös Loránd Tudományegyetem- Pszichológia MA- klinikai- és egészségpszichológia specializáción

    MCSE – Magyar Családterápiás Egyesület – elméleti képzés

    MCSE – Magyar Családterápiás Egyesület – Önismereti csoport (150 óra)

    MCSE – Magyar Családterápiás Egyesület – Szupervízió – folyamatban

    MMSZKE – Művészetterápiás csoportvezetői képzés – folyamatban

    Érzelem Fókuszú Család- és Párterápiás Alapítvány – Érzelem Fókuszú Terápiás képzés, elméleti szakasz (Externship)

    #felnőtt pszichológiai tanácsadás #családterápia 

    #párterápia  

     

    Szokol-Hernádi Anett

    Gyermekpszichológus 

    Család- és párterapeuta jelölt

    Talán már benned is felmerült a kérdés: valami baj van a gyerekemmel? A gyereknevelés mindenkinek ennyire nehéz? Csak én nem tudom elérni, hogy a gyermekem szót fogadjon? Ha ehhez hasonló kérdések foglalkoztatnak biztosan jól esne megosztani dilemmáidat egy elfogadó, ítélkezéstől mentes légkörben.

    Pszichológusi munkám során számomra a legfontosabb, hogy mind a gyerekek, mind a szülők egy biztonságos légkörben érezzék magukat, ahol minden gondolatukról, érzelmükről, problémájukról nyíltan beszélhetnek. Közös munkánk során mindig felemelő érzés látni, ahogy a szülők megértik gyermekük problémáját, ami által egy empatikusabb, elfogadóbb családi légkör alakulhat ki.

    Az első konzultáción mindig a család, kiemelten a gyermek és a környezetének megismerése a cél, illetve átbeszéljük, hogy mik azok az elakadások, kérdések melyekkel dolgozni fogunk. A közös munkánk a problémától függően lehet két-három konzultáció vagy akár egy hosszabb folyamat is – ez a család igényeitől és helyzetétől függ.

    Munkámban elengedhetetlennek tartom a folyamatos fejlődést és tanulást, így jelenleg is különböző képzéseken veszek részt.

    Szakmai háttér

    Viselkedéselemzőként a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen végeztem, majd pszichológus mesterképzésemet az ELTE-n szereztem meg fejlődés- és gyermek klinikai szakirányon.

    Pszichológusi munkámat nagyban meghatározza a rendszerszemélet, mely az egyének problémáit a kapcsolatokon keresztül, a kapcsolatok rendszerében vizsgálja. A rendszerszemlélet minél mélyebb elsajátítása érdekében jelenleg is a Magyar Családterápiás Egyesült család- és párterapeuta képzésének szupervíziós szakaszában veszek részt.

    A szakirodalom alapján a gyermekek segítésének egyik legeredményesebb eszköze a kognitív viselkedésterápia (CBT), így ennek elsajátítása érdekében részt veszek a VIKOTE által szervezett CBT alkalmazása gyermek- és serdülőkorban elnevezésű képzésen.

    #gyermekterápia # családterápia # párterápia