Szakértőink

Juhász Lilla Kornélia
Pszichológus
Család- és párterapeuta jelölt
Sessions available in english
"Aki kifelé néz, álmodik. Aki befelé néz, fölébred."- Carl Gustav Jung
Kisgyermekkorom óta csodálom az emberi működés összetettségét és egyediségét, az emberek közötti kapcsolódások sokféleségét és dinamikáját. Ez a csodálat jelentős kíváncsisággal társul bennem, ezért természetes módon fordultam a család és párterápiás tanulmányok felé. Hiszem, hogy egyénekként mindenki egy saját egyedi belső világgal rendelkezik, amely sajátos módon kapcsolódik más személyekkel, így egy párkapcsolatnak és egy családnak is egyedi jellemzői, viszonyai vannak.
Rendszerszemléletben képződtem és képződöm jelenleg is, ezért a nehézségeket az egyéni aspektusokon túl, a társas kapcsolódásokon keresztül is megvizsgálom. Hiszek az őszinte és elfogadó kapcsolódásban, a bizalmas és megnyugtató légkörben, ezért a kölcsönös szimpátiát elengedhetetlennek tekintem a közös munka során.
Igyekszem minél szélesebb körben bővíteni az ismereteimet, hogy minél inkább klienseim igényeihez tudjam igazodni, ezért a művészetterápiás csoportvezetői képzést is elkezdtem, illetve Érzelem Fókuszú Terápiás (EFT) képzéseken is részt veszek. Az egyéni, család és párterápiás kliensek fogadásán túl, iskolapszichológusként dolgozom egy középiskolában és kutatói munkát is végzek.
Munkámat rendszeres szupervízió mellett végzem. Személyes tapasztalattal mind egyéni, mind csoportterápián rendelkezem.
Specializációk/Szakterületek
- Önbizalomhiány, önértékelési problémák
- Önismeret fejlesztése
- Életvezetési nehézségek, elakadások
- Párkapcsolati nehézségek, párválasztás, szakítás
- Családot érintő problémák
- Serdülőkori nehézségek
- Stresszkezelés
- Életmódbeli vagy munkahelyi változásokkal járó nehézségek
- Veszteségek feldolgozásában
- Válás vagy családi változások okozta érzelmi megterhelés esetén
Módszerek
- Pszichológiai tanácsadás
- Család és párterápia
Egyetemi Tanulmányok
- 2018-2021 - Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) – Pszichológia BA
- 2022-2024 - Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) - Pszichológia MA
Továbbképzések:
- 2022-2024 - MCSE – Magyar Családterápiás Egyesület – elméleti képzés és önismereti csoport
- 2024- től folyamatban - MCSE – Magyar Családterápiás Egyesület – Szupervízió
- 2024- től folyamatban - MMSZKE – Művészetterápiás csoportvezetői képzés
- 2024 - Érzelem Fókuszú Család- és Párterápiás Alapítvány – Érzelem Fókuszú Terápiás
képzés, elméleti szakasz (Externship)
- 2024 - Érzelem Fókuszú Család- és Párterápiás Alapítvány – Ölelj át! Csoportvezetői képzés
Munkahelyek:
- 2024-től folyamatban - CSZC Szterényi József Technikum és Szakképző Iskolában iskolapszichológus
- 2024 –től folyamatban - PsychOmnia pszichológus központban felnőtt egyéni folyamatok vezetése
- 2023 – tól folyamatban Helperek Önkéntes segítők közhasznú Egyesülete – Pszichológus Divízió tagja
- 2023-tól folyamatban - Mesterséges Intelligencián alapuló képgeneráló eljárások felhasználhatóságának vizsgálata a pszichológiában - kutatásban való részvétel
#felnőtt pszichológiai tanácsadás #családterápia
#párterápia

Szokol-Hernádi Anett
Gyermekpszichológus
Család- és párterapeuta jelölt
Talán már benned is felmerült a kérdés: valami baj van a gyerekemmel? A gyereknevelés mindenkinek ennyire nehéz? Csak én nem tudom elérni, hogy a gyermekem szót fogadjon? Ha ehhez hasonló kérdések foglalkoztatnak biztosan jól esne megosztani dilemmáidat egy elfogadó, ítélkezéstől mentes légkörben.
Pszichológusi munkám során számomra a legfontosabb, hogy mind a gyerekek, mind a szülők egy biztonságos légkörben érezzék magukat, ahol minden gondolatukról, érzelmükről, problémájukról nyíltan beszélhetnek. Közös munkánk során mindig felemelő érzés látni, ahogy a szülők megértik gyermekük problémáját, ami által egy empatikusabb, elfogadóbb családi légkör alakulhat ki.
Az első konzultáción mindig a család, kiemelten a gyermek és a környezetének megismerése a cél, illetve átbeszéljük, hogy mik azok az elakadások, kérdések melyekkel dolgozni fogunk. A közös munkánk a problémától függően lehet két-három konzultáció vagy akár egy hosszabb folyamat is – ez a család igényeitől és helyzetétől függ.
Munkámban elengedhetetlennek tartom a folyamatos fejlődést és tanulást, így jelenleg is különböző képzéseken veszek részt.
Szakmai háttér
Viselkedéselemzőként a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen végeztem, majd pszichológus mesterképzésemet az ELTE-n szereztem meg fejlődés- és gyermek klinikai szakirányon.
Pszichológusi munkámat nagyban meghatározza a rendszerszemélet, mely az egyének problémáit a kapcsolatokon keresztül, a kapcsolatok rendszerében vizsgálja. A rendszerszemlélet minél mélyebb elsajátítása érdekében jelenleg is a Magyar Családterápiás Egyesült család- és párterapeuta képzésének szupervíziós szakaszában veszek részt.
A szakirodalom alapján a gyermekek segítésének egyik legeredményesebb eszköze a kognitív viselkedésterápia (CBT), így ennek elsajátítása érdekében részt veszek a VIKOTE által szervezett CBT alkalmazása gyermek- és serdülőkorban elnevezésű képzésen.
#gyermekterápia # családterápia # párterápia